Neubert, Berlín, Smíchov

Industriální styl, kombinující materiály průmyslové doby a lehké detaily z oceli a skla, odkazuje na historický charakter Smíchova a zejména na proslulou tiskárnu Václava Neuberta, která zde přímo stála.

Vzorem pro společný dvůr a terasovitou střechu s odpočinkovými zónami, lavičkami a lehátky je kosmopolitní styl bydlení metropolí západní Evropy.

„Smíchov je jedno z nových center Prahy. Svým charakterem mi nejvíce připomíná Berlín, kde nová zástavba harmonicky doplňuje historicky rostlou strukturu ulic,“ přibližuje architekt David Chmelař svou inspiraci, kterou promítl do veřejných prostorů a interiérů bytů.

Vyšší patra s výhledem na panorama Prahy

Francouzská okna

Střešní zahrady

Kombinace materiálů

Prosklená schodiště

Společný dvůr

Ian Bogle
Ian Bogle

Zakladatel a ředitel (UK/Asia)
Bogle Architects

BOGLE ARCHITECTS

Cenami ověnčené architektonické studio založil Ian Bogle v roce 2012. Jejich práce je ve světě známá progresivním a inovativním řešením staveb i veřejného prostoru.

Stejně tak, jako NEUGRAF.

Chmelař
David Chmelař

Zakladatel
Chmelař architekti

Chmelař
architekti

Chmelař architekti se od roku 1998 věnují komplexní projektové činnosti: od řešení velkých obytných celků přes rekonstrukce veřejných prostranství, obchodně administrativních objektů, návrhů bytových a rodinných domů až po řešení interiérů pro náročnou klientelu.

V projektu NEUGRAF pod jejich taktovkou vzniká interiér bytů a vnitřní prostory objektu.

Šmídová
Štěpánka Šmídová

Zakladatelka
ŠMÍDOVÁ LANDSCAPE ARCHITECTS

Šmídová
Landscape Architects

Ateliér založený v roce 2002 se zabývá skutečnou krajinářskou architekturou. Ať se jedná o parky, veřejné prostory ve městech nebo o rodinné zahrady, jejich práce je vždy víc než pouhá dekorace. Pomocí zeleně a dalších prvků vytváří prostor, který má předem jasně daný cíl.

V projektu NEUGRAF vytváří veškerou zahradní architekturu v rámci objektu včetně společné střechy.